schetyna10.png

„Każda taka debata, w której przez kilka godzin można porozmawiać o najważniejszych problemach, jest sensowna i jest prawem opozycji - i dlatego skorzystaliśmy z tego” - powiedział o piątkowym wniosku o konstruktywne wotum nieufności wobec rządu PiS Przewodniczący Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna.

W kontekście dołączenia do Klubu Parlamentarnego Platformy Obywatelskiej przez 4 posłów Nowoczesnej, Grzegorz Schetyna zaznaczył, że „na tym polega właśnie praca, także w opozycji, że trzeba się przekonywać i szukać wspólnych scenariuszy". "I to nie będzie łatwe. Każdy nosi buławę w tornistrze, każdy ma własną ambicję. Ważne jest - i bardzo głośno o tym mówię - potrzebna jest wspólna lista, potrzebne wspólne działanie, zwłaszcza w kontekście wyborów samorządowych" - wskazał.

Grzegorz Schetyna wyraził także zaniepokojenie pogłębianiem przez PiS podziałów społecznych w związku z fałszywymi tezami na temat katastrofy lotniczej w Smoleńsku przedstawianymi przez komisję Macierewicza. „Mam wrażenie, szczególnie w ciągu ostatnich dni bardzo przekonujące, że pomnik smoleński nie jest najważniejszym problem, który wynika z obchodów rocznicy smoleńskiej. To, co widzieliśmy, przez ostatnie tygodnie, ten festiwal kłamstwa, nienawiści i absurdu pokazuje, że to nie chodzi o pomnik. Chodzi o stworzenie konfliktu politycznego, takiej ideologicznej wojny” - mówił.

Źródło: rmf24.pl


bg Image