grupinski_min.png

„Nie mamy do czynienia z żadnymi ustaleniami, to są fantasmagorie” - tak w „Salonie politycznym Trójki” najnowsze rewelacje podkomisji smoleńskiej Antoniego Macierewicza zrecenzował poseł Rafał Grupiński.

Rafał Grupiński wskazał, że ustalenia komisji pod przewodnictwem Wacława Berczyńskiego, dotyczące m. in. obecności ładunku termo barycznego na pokładzie TU-154M są całkowicie niewiarygodne i nie znajdują potwierdzenia w elementarnych prawach fizyki. „To karygodne, że w ten sposób ciągle się tego typu komunikatami dociera do rodzin zmarłych. Od 7 lat to jest historia opowiadana przez Macierewicza, okazująca brak szacunku do tych, którzy tę katastrofę przeżywają” - dodał.

Polityk zwrócił także uwagę, że koncepcje Berczyńskiego są oskarżaniem wobec np .BOR-owców, ale także wobec pilotów TU-154.

W kontekście toczącego się procesu z prywatnego aktu oskarżenia części rodzin ofiar katastrofy wobec Tomasza Arabskiego, Rafał Grupiński podkreślił, że „próby udowodnienia, że to Kancelaria Donalda Tuska organizowała ten lot są dalekie od prawdy”.

Źródło: polskieradio.pl


bg Image