kopacz4.png

"Żeby do tych wyborów parlamentarnych pójść przygotowanym trzeba zdecydowanie uświadomić tych, którzy zostali w domu i nie poszli podczas ostatnich wyborów. To oni mają zdecydować o powrocie do normalności" - podkreśliła w programie „Gość Radia ZET” Wiceprzewodnicząca Platformy Obywatelskiej Ewa Kopacz, pytana o cel złożonego przez Platformę Obywatelską wniosku o wotum nie ufności dla rządu Beaty Szydło. Wyjaśniła, że „kolejną próbą odwołania tego rządu będą oczywiście wybory parlamentarne". 

Wskazała, że wniosek "będzie korepetycją" z tego, co PiS zrobił w ciągu półtora roku. "Ile zepsuli, jak zniszczyli nie tylko demokrację, jak zniszczyli różne instytucje w tym kraju” - mówiła.

Ewa Kopacz uzasadniała także systematyczny wzrost poparcia dla Platformy Obywatelskiej. "Jeździmy po kraju, rozmawiamy z Polakami. A poza tym mając szacunek dla Polaków słucham ich na ulicy, oni przychodzą i mówią, nawet ci, którzy głosowali na PiS, my żeśmy głosowali na PiS, ale wie pani, my nie chcieliśmy czegoś takiego, co teraz obserwujemy" - relacjonowała.

"Ludzie chcący zmiany niekoniecznie są już w tej chwili zadowoleni z tego, co widzą, tego, co czują. W związku z tym my dzisiaj mamy moralne prawo do tego żeby stanąć w obronie wszystkich tych, których PiS oszukał" - zaznaczyła Ewa Kopacz.

Źródło: radiozet.pl


bg Image