budka10.png

„Konstruktywne wotum nieufności to przedstawienie zarzutów, przez które chce się odwołać rząd oraz zaprezentowanie argumentów kandydata na premiera za tym, że nowy rząd będzie lepszy niż obecny” - powiedział w „Rozmowie poranka - 24 pytania” na antenie Polskiego Radia 24 Wiceprzewodniczący Platformy Obywatelskiej poseł Borys Budka.

W kontekście piątkowej debaty i głosowania nad konstruktywnym wotum nieufności wobec rządu PiS, poseł wyraził nadzieję, że „w piątkowym głosowaniu może zaskoczyć grupa posłów Jarosława Gowina” i „dużo będzie zależało od posłów Kukiz ’15”, choć jak słusznie zauważył „jest to ugrupowanie, które do tej pory w większości wspiera rząd". "Jeśli mówią o tym, że są opozycją, to może kilka posłów jest, ale gdy przychodzi czas próby to większość głosuje tak, jak PiS” - powiedział nawiązując do klubu Kukiz'15.

Pytany o sondażowy znaczny wzrost poparcia dla Platformy Obywatelskiej zaznaczył, że nie jest on tylko wynikiem potknięć PiS, a skutecznej linii działania realizowanej przez Przewodniczącego Grzegorza Schetynę. „Jest potrzeba ze strony mediów i opinii publicznej, żeby osoba kierująca partią była showmanem. Schetyna nim nie jest, ale jest świetnym organizatorem pracy, wymyślił kluby obywatelskie i zagonił nas do pracy w województwach” - podkreślał Borys Budka.

Źródło: polskieradio.pl


bg Image