Neumann.png

„W piątek, podczas dyskusji nad wnioskiem o wotum nieufności dla rządu Beaty Szydło, Grzegorz Schetyna przedstawi część pomysłów programowych Platformy Obywatelskiej” – poinformował Sławomir Neumann, przewodniczący Klubu Parlamentarnego Platforma Obywatelska w audycji „Poranek TOK FM”.

Rozmówca Piotra Kraśko zapowiedział, że „Platforma Obywatelska pokaże całościową wizję państwa po PiS, nowej Polski w każdej dziedzinie życia”. „To będzie też oferta dla Polaków, jak będzie wyglądała polska armia po Macierewiczu, armia do której będą mogli wrócić generałowie wyrzuceni przez szefa MON, a którzy są dzisiaj na oucie, a są wyszkoleni w najlepszych zachodnich uczelnia, po misja bojowych. To ludzi, którzy mogliby dzisiaj służyć Polsce, a z jakiś powodów są dzisiaj sekowani” – tłumaczył.

„Platforma chce Polski europejskiej, a nie pisowskiej” - podkreślił Sławomir Neumann. Przewodniczący podkreślił, że chce „Polski rozumianej jako kraj, gdzie obywatel ma swoje prawa, gdzie państwo nie jest państwem opresyjnym dla obywatela, dla przedsiębiorcy, dla nauczyciela, dla ucznia. Jest państwem które ma pomagać, a nie przeszkadzać”. „Rozmawiamy z ekspertami jak w poszczególnych elementach budować Polskę po PiS-ie, bo to będzie państwo w wielu elementach zdewastowane przez PiS” - dodał.

Przewodniczący zwrócił uwagę, że tempo w jakim PiS niszczy Polskę jest zatrważające i trudno jest przewidzieć, co będzie za rok.  „PiS jest w szaleńczy sposób nastawione na zamianę wszystkiego, co było przed 25 października 2015 roku. Dewastują wszystko, co było wcześniej” – zauważył Sławomir Neumann.

Źródło: tokfm.pl


bg Image