neumann7.1.png

"Pomysł Jacka Saryusza-Wolskiego na przewodniczącego Rady Europejskiej jest chyba wymysłem PiS na potrzeby wewnątrzkrajowej dyskusji. Takie pomysły Beaty Szydło są nierealne" - powiedział w programie "Kwadrans Polityczny" Przewodniczący Klubu Parlamentarnego Platforma Obywatelska Sławomir Neumann odnosząc się do doniesień medialnych dotyczących poparcia PiS dla Jacka Saryusza-Wolskiego na szefa Rady Europejskiej. Wskazał, że "widać, że PiS nie chce poprzeć Tuska, który jest jedynym kandydatem".

"Przewodniczącym Rady Europejskiej zostaje były premier, prezydent, osoba z inną pozycją niż Saryusz-Wolski. Nie wyobrażam sobie, żeby rząd był przeciwko kandydaturze Polaka na to stanowisko i ją blokował" - wskazał polityk.

Sławomir Neumann zaznaczył, że "Europa jest w sporze z polskim rządem, rząd PiS osłabia pozycję Polski w Europie". "Jeśli zależy im na racji stanu to niech odłożą małość i kompleksy, bo Donald Tusk jest gwarantem traktowania Polski poważnie" - dodał Przewodniczący Klubu Parlamentarnego Platforma Obywatelska.

"Musimy rozmawiać jako kraj równy. Teraz polski rząd stawia nas na marginesie. Mam nadzieje, że jadąc na szczyt rząd PiS nie będzie się ośmieszać, bo Donald Tusk zostanie na stanowisku" - mówił polityk.

Podkreślił, że "PiS chce budować ideę międzymorza, alternatywę z państwami wschodnimi poza nurtem europejskim". "To jest dla nas nieakceptowalne. Chcemy pokazać rozwiązania jak Polska może wyglądać po PiS-ie" - zaznaczył Sławomir Neumann.

Przewodniczący Klubu Parlamentarnego Platforma Obywatelska był pytany również o wybory samorządowe i parlamentarne. "Z każdego głosu odebranego PiS-owi będziemy się cieszyć. Platforma Obywatelska jest chadecka ze skrzydłem konserwatywnym i liberalnym. Każdy, kto jest rozczarowany PiS-em może znaleźć coś dla siebie w Platformie Obywatelskiej" - powiedział.

"AntyPiSem nie wygra się wyborów. Musimy odnosić się do tego co robi PiS jeśli fundamentalnie się nie zgadzamy" - zaznaczył Sławomir Neumann.

Źródło: tvp.info

 


bg Image