siemoniak2.png

„Najbliższy fakt to są wybory samorządowe i dlatego w sobotę we Wrocławiu razem z Grzegorzem Schetyną apelowaliśmy o jedną wspólną listę opozycji, zachęcając Nowoczesną do współpracy, do rozmowy i ja jestem przekonany, że logika będzie taka, że do takiej współpracy dojdzie” – powiedział Tomasz Siemoniak, wiceprzewodniczący Platformy Obywatelskiej w „Porannej rozmowie RMF FM”.

Rozmówca Konrada Piaseckiego podkreślił, że trzeba zbudować poparcie tak, aby suma PO-Nowoczesna była wyższa od sumy PiS-u. „Społeczeństwo oczekuje, że Platforma odsunie PiS od władzy. To jest dominujący temat na tych spotkaniach. Minęło od wyborów już trochę czasu, więc mało jest takich dyskusji o przeszłości, raczej o przyszłości” – mówił Tomasz Siemoniak.

Polityk odniósł się również do kwestii wniosku Nowoczesnej w sprawie dymisji Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, Mariusza Błaszczaka, zaznaczając, że „jeżeli ktoś nie ma tylu posłów, żeby taki wniosek przeprowadzić, to powinien zacząć od zapytania większego klubu, czy zechce go poprzeć, a nie rozpoczynać i stawiać przed jakimś faktem dokonanym”.

Tomasz Siemoniak zauważył, że Nowoczesna podjęła się tej inicjatywy na własną odpowiedzialność Poseł przypomniał, że Platforma Obywatelska błyskawicznie zebrała podpisy pod wnioskiem o odwołanie ministra środowiska Jana Szyszki. „Wydaje się, że sprawa tego wyrębu drzew, stodoły Szyszki, poroża Szyszki, dziwnych rzeczy, które się dzieją wokół Szyszki, znacznie bardziej wymaga takiego wniosku i debaty w Sejmie. O Błaszczaku już debatowaliśmy” – dodał.

Cała rozmowa: rmf24.pl


bg Image