Halicki_media1.png

„To, co dzisiaj mieliśmy na stole, to zamach na samorządność i podmiotowość, czyli obligatoryjny, centralnie sterowany związek, na dodatek bez żadnego dodatkowego finansowania. A więc tylko i wyłącznie władza” – powiedział Andrzej Halicki, wiceprzewodniczący Klubu Parlamentarnego Platforma Obywatelska w odniesieniu do projektu ustawy metropolitalnej przygotowanej przez Prawo i Sprawiedliwość.

Rozmówca Piotra Goćka odniósł się do propozycji referendum w sprawie zmiany ustroju Warszawy, zaznaczając, że „Rada Warszawy podjęła tę uchwałę referendalną nie dlatego, żeby negować wszystko, tylko dlatego, żeby właśnie przeprowadzić konsultacje, których zabrakło". Poseł podkreślił, że to rząd odpowiada za konieczność przeprowadzenia konsultacji z podmiotami, których to dotyczy.

Mówiąc o konieczności konsultowania ustaw ze społeczeństwem Andrzej Halicki nawiązał do ustawy o wycince drzew autorstwa Ministra Środowiska Jana Szyszko. Polityk podkreślił, że wszystko można było zrobić legalnie oraz zgodnie z logiką i z zasadami. „Dziś (drzewa) padają pod piłami tylko nawet dlatego, że niektórzy spodziewają się, że ta ustawa będzie miała charakter tymczasowy” – zauważył wiceprzewodniczący.

Źródło: polskieradio.pl


bg Image