kierwinski1.3.png

"To jest ustawa, która była przeprowadzona w błyskawiczny sposób jako projekt poselski, przyjęty 16 grudnia. Nie mieliśmy czasu wtedy reagować ale wcześniej zwracaliśmy uwagę, że ta ustawa jest zła. Posłowie PiS nie chcą rozmawiać z opinią publiczną i ekspertami, dlatego zdarzają się takie wpadki" - powiedział Marcin Kierwiński w rozmowie z Dominiką Wielowieyską. Odniósł się w ten sposób do szkodliwej ustawy ministra Jana Szyszko umożliwiającej wycinkę drzew na ogromną skalę. Dodał, że "Jarosław Kaczyński powinien zażądać dymisji ministra Szyszki".

"To pokazuje chaos organizacyjny PiS, prawo jest przyjmowane w szybkim tempie. Jarosław Kaczyński, będąc szefem PiS, bierze odpowiedzialność za to, co zostało uchwalone przez PiS na nielegalnym posiedzeniu Sejmu. Platforma Obywatelska mówi, że to, co zostało wprowadzone przez ministra Szyszko, musi ulec zmianie" - wskazał Marcin Kierwiński.

Polityk był również pytany o prace Parlamentarnego Zespołu Platformy Obywatelskiej ds. odkłamywania teorii Antoniego Macierewicza związanych z katastrofą smoleńską.

"Zbieraliśmy się na poprzednim posiedzeniu Sejmu, podsumowaliśmy kwestie dotyczące roku podkomisji działającej przy MON. Monitorujemy, reagujemy na słowa Macierewicza. Podkomisja Berczyńskiego bierze gigantyczne pieniądze z budżetu państwa a nie ma żadnych efektów" - zaznaczył poseł.

Marcin Kierwiński pytany o planowany od długiego czasu zakup śmigłowców dla polskiego wojska mówił, że "ciężko mówić o przetargu, to jest zaproszenie do składania ofert utajnionych tak, aby nikt nie wiedział jak przebiega postępowanie". "Minister Macierewicz unieważnił przetarg na 50 śmigłowców, teraz będzie ich tylko 16. Ten przetarg to jest ściema. Zamiast uzbrajać polską armię, minister ją rozbraja" - podkreślił polityk.

Źródło: tokfm.pl


bg Image