szumilas.png

„Proces przekształcania szkół rozpocznie się w lipcu-sierpniu. Wtedy samorządy zaczną dostosowywać szkoły. Gdybyśmy ten proces zatrzymali zaoszczędzilibyśmy pieniądze samorządów, a rodzicom chaosu” – powiedziała Krystyna Szumilas w odniesieniu do referendum w sprawie reformy edukacji.

Wiceprzewodnicząca Komisji Edukacji, Nauki i Młodzieży poinformowała w „Poranku Radia TOK FM”, że do końca marca podpisy w sprawie referendum zostaną zebrane i przedstawione marszałkowi Sejmu. Krystyna Szumilas przypomniała, że w czasie kampanii wyborczej Prawo i Sprawiedliwość deklarowało, że jeśli zostaną zebrane podpisy przez obywateli to referendum odbędzie się. „Jeśli PiS szanuje swoje obietnice, będzie w trudnej sytuacji gdy powie, że podpisów rodziców, nauczycieli, społeczeństwa nie weźmie pod uwagę” – zauważyła posłanka. Marszałek Sejmu ma obowiązek ustosunkować się do złożonych podpisów.

Krystyna Szumilas odniosła się również w rozmowie z Dominiką Wielowieyską do kwestii podstawy programowej wskazując, że będzie ona zmieniona w taki sposób, aby „wychować wyborcę PiS, czyli człowieka, który będzie podejmował decyzje na podstawie zewnętrznych wskazówek”.


bg Image