siemoniak4.png

„Odwołanie wiceszefa Służby Wywiadu Wojskowego płk. Pawła Kacprzaka świadczy o chaosie panującym w polskich służbach. Nie ma stabilizacji tak potrzebnej w tego typu służbach” – mówił Tomasz Siemoniak w „Poranku Radia TOK FM”. „Takie zmiany nie służą w newralgicznych obszarach” - dodał.

W programie poruszony został również temat informacji Antoniego Macierewicza, który poinformował, że NATO włączyło się w wyjaśnianie katastrofy smoleńskiej. „Antoni Macierewicz ma jeden cel. Wobec kompletnej klęski tej komisji, która powołał, która oznacza zmarnowane miliony złotych i spadek autorytetu, jeśli chodzi o badanie katastrof lotniczych, chce na użytek wewnętrzny stworzyć informację: teraz NATO się zajmie Smoleńskiem” – powiedział minister obrony w rządzie PO-PSL.

Tomasz Siemoniak odpowiadał również na pytania dotyczące konferencji na temat bezpieczeństwa w Monachium. „Od wielu lat to ważne wydarzenie w rejonie euro-atlantyckim. Polityka USA ws. Rosji się jeszcze nie ukształtowała. Jeśli Donald Trump patrzy biznesowo na politykę, to widzi, że nie można za łatwo ustępować” – mówił polityk. Zaznaczył, że to dobry znak, że Donald Trump wszedł na linię, która prowadził Barack Obama. „Monachium tradycyjnie jest momentem pewnej konfrontacji poglądów Europy ws. Rosji. Rosja jest postrzegana jako zagrożenie, więc takie sprawy jak rozmieszczanie rakiet, faktyczne wzmacniane potencjału obronnego będą kontekstem” – dodał.

Źródło: tokfm.pl


bg Image