9.12.15_Budka_min_m.png

„Na konferencji prasowej minister spraw wewnętrznych potrafi połączyć wypadek z udziałem pani premier z KOD, z blokowaniem mównicy sejmowej, ze śmiercią w 2010 roku i jeszcze do tego włączyć blokowanie Wawelu przed wjazdem posła Kaczyńskiego” – powiedział Borys Budka, wiceprzewodniczący Platformy Obywatelskiej. „To jest obłuda. To jest demagogia. I to jest manipulacja” - dodał.

Rozmówca Konrada Piaseckiego podkreślił, że minister Mariusz Błaszczak jest „osobą, która ponosi polityczną odpowiedzialność za to, co dzieje się w BOR”. „Do teraz nie wyjaśnił dlaczego zdymisjonowano, czy odszedł szef BOR przez niego mianowany. Ale jeszcze jedna rzecz, panie redaktorze, szanowni państwo, w pierwszym zdaniu mówi, że BOR funkcjonuje dobrze, a w drugim zdaniu mówi, że będą tworzyć narodową służbę ochrony, bo BOR działa źle” – zwrócił uwagę.

Borys Budka zwrócił uwagę, że Mariusz Błaszczak wielokrotnie domagał się dymisji, więc powinien zachować się tak samo. „Standardów wymagać powinien najpierw od siebie” - zaznaczył. Zasygnalizował też, że minister spraw wewnętrznych „nie ma się żadnych argumentów na swoją obronę to atakuje się przeciwników”.

Cała rozmowa: radiozet.pl


bg Image