schetyna4.png

"To stworzenie dzikiego systemu, który ma pomóc PiS-owi wygrać w Warszawie. Nie ma na to zgody. Zmiany, które PiS jest w stanie wprowadzić złymi ustawami, spowodują kompletną demolkę. Referendum warszawskie głosami Platformy Obywatelskiej zostało przesądzone, żeby PiS dowiedział się, co suweren myśli o ich projektach" - powiedział Przewodniczący Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna w programie "Gość Radia ZET".

"Radni maja rację, jeśli chodzi o referendum i będziemy ich w tym wspierać. To kwestia totalnie ustrojowa. Chciałbym się dowiedzieć, czy Warszawa zyska na metropolii, czy mieszkaniec Warszawy na tym zyska. I podobnie mieszkaniec Legionowa też by chciał o tym się dowiedzieć" - zaznaczył polityk.

Pytany o tematy i miejsce wtorkowego spotkania z Angelą Merkel przewodniczący wskazał, że "ze strony niemieckiej była prośba, żeby spotkać się z kanclerz Merkel w rezydencji ambasadora, ze względu na okoliczności wizyty".

"Będę chciał rozmawiać z Angelą Merkel o szczycie NATO, bezpieczeństwie i obronie. Będę mówił o tym, że Polska chce i musi być ważną częścią Unii Europejskiej. Elementem tej wagi jest obecność Tuska w tym miejscu, w którym jest teraz, ale także będę mówił o tym, że Trójkąt Weimarski, jego wpływ na politykę europejską musi być dużo większy niż jest teraz" - mówił Grzegorz Schetyna w rozmowie z Konradem Piaseckim.

Cała rozmowa: radiozet.pl


bg Image