neumann7.1.png

"Jacek Sasin i PiS w tej ustawie ma jedynie polityczny cel. To nieskuteczna próba podniesienia szans kandydatowi PiS" - powiedział w programie "Kwadrans polityczny" Przewodniczący Klubu Parlamentarnego Platforma Obywatelska Sławomir Neumann, odnosząc się do ustawy o ustroju miasta stołecznego Warszawy, autorstwa PiS. Dodał, że "Sasin i PiS ma kompleks, bo przegrali wybory w Warszawie".

Podkreślił, że "to co jest proponowane, czyli quasi metropolia jest czymś nieprawdopodobnie złym nie tylko dla mieszkańców Warszawy, ale i gmin, które do Warszawy mają zostać dołączone".

Pytany, czy Andrzej Halicki będzie startował wyborach na prezydenta Warszawy odpowiedział, że Platforma Obywatelska ma kilku kandydatów, którzy mogą wyjść zwycięsko z tych wyborów. "Poważnie się do tych wyborów przygotowujemy, niezależnie od tego jakie reguły będzie chciało nam narzucić PiS. Uważam, że niezależnie od tych reguł tak i tak damy sobie radę" - mówił. "Zobaczymy kto będzie walczył o Warszawę, kiedy będziemy znali już termin wyborów, to PO przedstawi kandydatów. Zapowiedzieliśmy, że do końca lipca przedstawimy kandydatów, którzy powalczą o największe miasta" - przypomniał Sławomir Neumann.

Przewodniczący był również pytany o  list przewodniczącego Rady Europejskiej Donalda Tuska skierowany do przywódców i szefów rządów państw Unii Europejskiej. "To pokazanie,ze USA stało się mało przewidywalne. UE musi sobie z tego zdawać sprawę. Gesty czy słowa Trumpa, które padały w kierunku państw UE nie były do końca przyjazne" - zwrócił uwagę.

Źródło: tvp.info


bg Image