siemoniak.png

„Likwidacja gimnazjów, wydłużenie podstawówki i liceum to jest kopernikańska rewolucja w edukacji” – powiedział Tomasz Siemoniak, wiceprzewodniczący Platformy Obywatelskiej w rozmowie z Robertem Mazurkiem w odniesieniu do reformy edukacji.

Tomasz Siemoniak podkreślił, że Platforma Obywatelska wspiera obywateli i w związku z tym jej przedstawiciele wezmą udział w konferencji prasowej w Związku Nauczycielstwa Polskiego, podczas której zostanie zaprezentowane pytanie referendalne i ruszy akcja zbierania podpisów.

„Sądzę, że zbierzemy milion podpisów” – mówił wiceprzewodniczący w „Porannej Rozmowie RMF FM”. Zaznaczył, że referendum nie jest czysto polityczne, bo głównym inicjatorem jest ZNP”. Polityk zwrócił uwagę, że "nigdy w żadnym kraju nie wprowadzono tak poważnej reformy w stachanowskim tempie, tzn. w takim, że wszystko musi być natychmiast, zaraz”. „Zwycięża zła determinacja PiS, minister Zalewskiej” - dodał.

Wiceprzewodniczący odniósł się również do potencjalnego przyśpieszenia terminu wyborów samorządowych przez Prawo i Sprawiedliwość. „Nie trzeba Sherlocka Holmesa, żeby zauważyć, że prezes Kaczyński kolejne weekendy spędza w forsownych podróżach po kraju na spotkaniach z aktywem PiS. W mediach - mówi wciąż o wyborach samorządowych. Trudno uwierzyć w to, że ma to związek z wyborami za dwa lata” – tłumaczył Tomasz Siemoniak. Zasygnalizował, że „coś się dzieje, jest to jakaś dziwna ofensywa”, stąd podejrzenia, że te wybory mogą być wcześniej. Poseł przypomniał, że „im bardziej politycy PiS zaprzeczają, tym bardziej nam się wydaję, że coś jest na rzeczy”.

Źródło: rmf24.pl

 

 


bg Image