Grabiec.png

„Przejawem patriotyzmu powinno być to, że minister Waszczykowski czy pani premier są w stanie wznieść się ponad podziały polityczne i zadbać o interes Polski, nie tylko własnej formacji, i poprzeć kandydaturę Donalda Tuska” – powiedział Jan Grabiec, rzecznik prasowy Platformy Obywatelskiej w „Kwadransie Politycznym” w TVP 1.

Poseł zwrócił uwagę, że Donald Tusk „prędzej czy później do kraju wróci i z całą pewnością będzie ważną osobą w polskiej polityce. 

Jan Grabiec zwrócił uwagę, że „kilka miesięcy temu Grzegorz Schetyna proponował, by myśleć o Donaldzie Tusku jak o przyszłym prezydencie Polski, który stanie do pojedynku o prezydenturę po powrocie z Brukseli po drugiej udanej kadencji przewodniczącego Rady Europejskiej. „Mam nadzieję, że tak właśnie ułoży się scenariusz polityczny, bo mam zaufanie do Grzegorza Schetyny i wiem, że potrafi pisać scenariusze” – mówił polityk.

Prowadząca program Dorota Łosiewicz zadała również pytanie o podziały na opozycji. Poseł Grabiec zaznaczył, że „każdy, kto podzieli opozycję i będzie próbował dogadywać się z Jarosławem Kaczyńskim, jest na straconej pozycji”. „My to wiemy od początku. Nowoczesna tę wiedzę zdobywa po doświadczeniach ostatniego miesiąca” – dodał. 

„Jarosław Kaczyński jest wytrawnym politykiem. Pod względem taktyki potrafi zawsze z dużego zamieszania wyjść obronną ręką” – zasygnalizował polityk. Zauważył, że „każdy, kto próbuje się z nim porozumiewać zakulisowo, oficjalnie kończy jako przystawka”. Przypomniał o tym, że przykłady Samoobrony czy LPR pokazują, że nie warto tego robić.

Źródło: tvp.info

 


bg Image