siemoniak.png

"Jesteśmy po tych kilku tygodniach bardzo zmotywowani do tego, żeby być bardzo silną opozycją, która doprowadzi do odebrania władzy PiS-owi. Polacy przez te kilka tygodni mogli zobaczyć taką prawdziwą twarz PiS-u rugującego media, odbierającego głos i łamiącego standardy konstytucyjne i demokratyczne" - powiedział w programie Tomasz Siemoniak, wiceprzewodniczący Platformy Obywatelskiej w programie "Sygnały dnia". "Te kilka tygodni bardzo wzmocniły Platformę Obywatelską" - dodał w rozmowie z Piotrem Goćkiem.

Odnosząc się do kwestii wadliwego głosowania nad ustawą budżetową w wykonaniu PiS Tomasz Siemoniak zwrócił uwagę, że PiS wybrał drogę konfrontacji mimo iż ma parlamentarną większość. "PiS mógł po bożemu go przegłosować, natomiast zafundował Polsce i Polakom kilkutygodniowy kryzys i ogromne wątpliwości" - powiedział. Przypomniał także badania opinii publicznej, które wskazują, że większość Polaków uważa, że to głosowanie powinno być powtórzone.

Polityk zaznaczył, że Klub Parlamentarny Platforma Obywatelska jest "największym klubem opozycyjnym". "Mamy więcej posłów niż wszystkie pozostałe razem wzięte i my czujemy, że na naszych barkach spoczywa ciężar opozycji wobec PiS-u" - podkreślił.

Tomasz Siemoniak nawiązał również do kwestii braku decyzyjności Marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego."Problemem marszałka Marka Kuchcińskiego jest to, że będąc drugą osobą w państwie, jest politykiem zupełnie niesamodzielnym. Wczoraj to wszystko tyle trwało w Sejmie, dlatego że Konwent Seniorów, gdzie jest marszałek, liderzy wszystkich klubów, musiał ogłaszać przerwy, bo marszałek Kuchciński szedł pytać prezesa Kaczyńskiego o najdrobniejsze sprawy. I on właśnie taką swoją pozycją ten kryzys też wywołał" - argumentował wiceprzewodniczący.

"Wydaje mi się, że na pewno lepiej by było, gdyby marszałkiem Sejmu był polityk PiS-u, który się nie boi podejmować decyzji, którzy się nie boi czasem prezesowi powiedzieć: nie. Nie wiem, czy tacy są w ogóle jeszcze w PiS-ie, ale lepiej by było..." - powiedział.

Cała rozmowa: polskieradio.pl


bg Image