schetyna4.png

„Byliśmy w sali plenarnej ponad 3 tygodnie, przed Sejmem. Wspierają nas Polacy. Czujemy odpowiedzialność na swoich barkach. Ludzie oczekują od Platformy Obywatelskiej tego, że nie pozwolimy na sankcjonowanie łamania prawa” – powiedział Grzegorz Schetyna, przewodniczący Platformy Obywatelskiej w rozmowie z Piotrem Kraśko.

Gość Radia TOK FM zapowiedział, że posłowie Platformy nie zakończą protestu na Sali Plenarnej, do czasu dokończenia 33. posiedzenia Sejmu. Jeśli marszałek Marek Kuchciński podejmie próbę rozpoczęcia 34. posiedzenia, będą przy mównicy.

„Musimy pokazać, że są zasady fundamentalne: prawo, konstytucja, demokracja parlamentarna” – podkreślił Grzegorz Schetyna. Poinformował też, że Platforma Obywatelska ma plan i scenariusz rozwiązania konfliktu w Sejmie.

Zaznaczył, że nie wie jakie będzie nastawienie klubu Nowoczesnej do protestu, ale w perspektywie czasu widzi szansę na współpracę i porozumienie między ugrupowaniami opozycji, bo "jest duża wspólnota celów, historii, życiorysów”.

Przewodniczący odniósł się również do wniosku Nowoczesnej w sprawie samorozwiązania Parlamentu. Zasygnalizował, że „nikt nie poprze tego wniosku". „To nie jest czas na wybory. Dziś wcześniejsze wybory mogą się skończyć, przy niskiej frekwencji, większością konstytucyjną dla Prawa i Sprawiedliwości” - wyjaśnił.

Źródło: tokfm.pl


bg Image