schetyna2.png

„Marszałek Senatu nie jest osobą, która może rozwiązać konflikt w Sejmie, bo on zajmuje się Senatem” - powiedział Grzegorz Schetyna, przewodniczący Platformy Obywatelskiej w rozmowie z Konradem Piaseckim.

Przewodniczący zaznaczył, że docenia chęć rozwiązania kryzysu, tylko uważa, że "metody jego rozwiązania nie mają sensu”. „Konflikt trzeba zakończyć tam, gdzie on powstał” - podkreślił Grzegorz Schetyna. Dodał, że skoro konflikt wybuchł i trwa w Sejmie, ponieważ na sali sejmowej wciąż są posłowie, to nie można go przesuwać do Senatu.

Gość Radia RMF FM mówił, że zaakceptuje wyłącznie dwie formuły rozmów w sprawie rozwiązania konfliktu: rozmowę wszystkich szefów partii politycznych, klubów parlamentarnych lub rozmowę z marszałkiem Kuchcińskim. „On może rozwiązać problem, który jest w Sejmie. Senat nie ma żadnego związku z tym konfliktem” - zasygnalizował.

Grzegorz Schetyna odniósł się również do udziału pozostałych liderów opozycji na spotkaniu z marszałkiem Karczewskim, zauważając, że „w takich zasadniczych sprawach trzeba mieć odwagę mówić absolutnie wprost”. Wyraził zaniepokojenie, że to spotkanie „ma na celu przykrycie czy sfałszowanie rzeczywistości”. Podkreślił, że posiedzenie na Sali Kolumnowej było nielegalne, a osoby, które chcą to sankcjonować, biorą za to polityczną odpowiedzialność. Polityk powiedział, że powinien powstać „pomysł na rozwiązanie tego problemu, a nie narzucanie woli większości”.

Cała rozmowa: rmf24.pl


bg Image