neumann8.png

"Nie możemy się zgodzić na to, aby marszałek Sejmu zabierając laskę marszałkowską w dowolnym miejscu robił sobie posiedzenie Sejmu" - powiedział w programie "Jeden na jeden" Przewodniczący Klubu Parlamentarnego Platforma Obywatelska Sławomir Neumann.

Przewodniczący zaznaczył że "możemy wrócić do normalnego stanu, jeśli wznowimy przerwane obrady i glosowania". "PiS ma prawo rządzić, ale nie ma prawa blokować opozycji. Do 11 stycznia marszałek Kuchciński ma szanse na rozwiązanie kryzysu i naprawienie swojego błędu" - zaznaczył Sławomir Neumann.

Wyjaśnił, że "opozycja protestuje w sposób odpowiedzialny i przemyślany przeciwko już nawet nie łamaniu prawa, tylko pisaniu prawa przez partyjnych działaczy na partyjnym spotkaniu i mówieniu, że to polski parlament". Zauważył, że "marszałek Kuchciński jest odpowiedzialny za chyba najgłębszy od kilkudziesięciu lat kryzys parlamentarny".

Odnosząc się do zapowiedzi Kaczyńskiego dotyczących "umocnienia pozycji w parlamencie klubów opozycyjnych", przewodniczący zasygnalizował, że to jeden z pomysłów prezesa PiS na skłócenie opozycji. "Nie jesteśmy zainteresowani tym, żeby Jarosław Kaczyński układał życie Grzegorzowi Schetynie i mówił, że dostanie teraz jakieś super ekstra prawa" - powiedział. "My nie oczekujemy nic ekstra" - dodał.

Źródło: tvn24.pl


bg Image