Neumann_pap.png

„Nie będzie naszej zgody na to, żeby marszałek Sejmu nadal prowadził obrady” – podkreślił Sławomir Neumann, przewodniczący Klubu Parlamentarnego Platforma Obywatelska w rozmowie z Mirosławem Skowronem z redakcji „Super Expressu”.

Poseł zwrócił uwagę, że Marek Kuchciński nie powinien zmieniać posiedzenia klubu PiS w posiedzenie Sejmu. „Po tym nie ma prawa być marszałkiem Sejmu i prowadzić obrad!”- zaznaczył przewodniczący. Zasygnalizował, że „nawet w firmach są dyrektorzy, którzy tracą możliwość zarządzania działem, bo ze wszystkimi się skonfliktowali”.

„Osoba, która wywołała kryzys swoimi nieprzemyślanymi decyzjami, czyli marszałek Sejmu Kuchciński, musi złożyć rezygnację” - powiedział Sławomir Neumann. Polityk przypomniał, że Platforma Obywatelska poparła kandydaturę Marka Kuchcińskiego na Marszałka Sejmu. „Tyle że przez rok się skompromitował, a w piątek pozbawił moralnego prawa bycia marszałkiem” - wskazał, wyjaśniając wniosek w sprawie odwołania marszałka. „Jeżeli my pozwolimy na coś takiego, to oni będą sobie zwoływali posiedzenia Sejmu na Nowogrodzkiej lub w stodole u Szyszki!” - dodał.

Cała rozmowa: se.pl


bg Image