schetyna7.png

"Nie ma poważniejszej sprawy w Sejmie niż przyjęcie ustawy budżetowej raz w roku,to absolutnie klucz,fundament normalnego funkcjonowania państwa.Sposób,w jaki przeprowadzono tę hucpę i przekształcenie klubu PiS w posiedzenie Sejmu jest kompromitacją i zrobili to konkretni ludzie,jest za to odpowiedzialny marszałek Kuchciński. Coś bardzo złego się stało w zeszłym tygodniu w polskim parlamencie i ten kryzys po prostu trzeba przerwać" - powiedział w "Porannej Rozmowie RMF FM" Przewodniczący Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna.

Polityk odniósł się także do jego wczorajszej rozmowy z prezydentem Andrzejem Dudą.

"Rozmawialiśmy o sytuacji. Ja opowiadałem o mojej ocenie poważnego kryzysu państwa. Oczekiwałem od prezydenta zaangażowania mocniejszego, intensywnego, bo uważam, że jako głowa państwa nie powinien stać obok tego bardzo poważnego politycznego sporu, który dzisiaj mamy w Polsce" - wskazał Grzegorz Schetyna.

Przewodniczący Platformy Obywatelskiej dodał, że wyszedł "po tej rozmowie z przekonaniem, że prezydent powinien się zaangażować w ten spór, że nie powinien stawać z boku, że nie jest częścią środowiska PiS, że powinien wziąć sprawy w swoje ręce i w bardzo twardy, konsekwentny sposób wyegzekwować praworządność przede wszystkim od tych, którzy dzisiaj łamią prawo".

"Jeżeli Andrzej Duda uważa, że jego możliwości konstytucyjne są ograniczone, to powiedziałem, że jestem do jego dyspozycji, żeby zorganizować spotkanie z prezesem Kaczyńskim. Ja jestem w stanie spotkać się z prezesem Kaczyńskim i wytłumaczyć, co się zdarzyło w Sejmie, jaka jest nasza ocena i co trzeba zrobić, żeby ten konflikt zakończyć" - podkreślił Grzegorz Schetyna.

Cała rozmowa: rmf24.pl


bg Image