schetyna4.png

„Jeśli PiS obiecuje degradację Jaruzelskiego i Kiszczaka, to czekam na projekty ustaw, które będą zgodne z prawem. Wtedy mogę je poprzeć" - powiedział Grzegorz Schetyna, przewodniczący Platformy Obywatelskiej w programie „Jeden na jeden” w TVN24. Gość Bogdana Rymanowskiego odniósł się w ten sposób do słów ministra obrony narodowej Antoniego Macierewicza, który zapowiedział, że Wojciechowi Jaruzelskiemu i Czesławowi Kiszczakowi zostaną odebrane stopnie generalskie.

Przewodniczący zwrócił uwagę, że „Prawo i Sprawiedliwość miało okazję odebrać stopnie generalskie Jaruzelskiemu i Kiszczakowi przy okazji poprzednich rządów w latach 2005-2007”. „Dlaczego PiS tego nie zrobiło w 2005 roku, kiedy mieli władzę, kiedy ci ludzie żyli?” - dopytywał polityk. Zaznaczył, że to wtedy PiS miał okazje wykazać się odwagą i powiedzieć im to prosto w oczy. Dziś natomiast to jest zagranie PR-owe, udawane.

Grzegorz Schetyna mówił również o tym, że podczas marszu 13 grudnia i spotkania na trasie manifestacji ze zwolennikami PiS-u widział w twarzach ludzi z drugiej strony nienawiść.

"Uczestnicy dwóch demonstracji byli koło siebie. Był taki fragment na skrzyżowaniu Kruczej i Al. Jerozolimskich. Brałem udział w wielu demonstracjach przez wiele dziesięcioleci ostatnich, i takie miałem wrażenie, jak widziałem twarze ludzi, którzy stali odgrodzeni kordonem policji z drugiej strony. Tam była naprawdę nienawiść"  - relacjonował Grzegorz Schetyna. Dodał, że widział taką nienawiść pierwszy raz w życiu.

Gość TVN24 odniósł się również do wypowiedzi prezesa Jarosława Kaczyńskiego, który mówił w radiowej Trójce, że ze strony PiS "będą próby doprowadzenia do pewnego uporządkowania działań opozycji". Poseł zastanawiał się co może oznaczyć w tym kontekście słowo uporządkować. „To jest kompromitujące. Nie będzie prezes PiS organizował życia opozycji - powiedział” - zaznaczył. „Jeśli PiS poczyni kroki w stronę próby "uporządkowania działań opozycji", to "będzie to droga do ograniczenia demokracji parlamentarnej" - dodał.

Źródło: tvn24.pl


bg Image