schetyna.png

„Kandydatura i pozycja Donalda Tuska jako przewodniczącego Rady Europejskiej jest akceptowana przez wszystkich – chadeków, demokratów i socjalistów. Nie ma lepszego kandydata na to stanowisko” – powiedział Grzegorz Schetyna, przewodniczący Platformy Obywatelskiej w „Salonie Politycznym Trójki”.

Grzegorz Schetyna podkreślił zasługi Donalda Tuska w zahamowaniu fali migracyjnej w Europie. „Koniec 2019 roku będzie czasem, kiedy będzie koniec jego drugiej kadencji na stanowisku przewodniczącego Rady Europejskiej – powiedział przewodniczący zaznaczając, że widzi spore szanse na to, że Donald Tusk będzie przedłuży swoją misję w Unii Europejskiej.

Rozmówca Beaty Michniewicz odniósł się również do ewentualnej współpracy opozycji przy okazji kolejnych wyborów w Polsce. Wskazał, że potrzebna jest współpraca opozycji. „Ktoś kto liczy na konflikt partii opozycyjnych szkodzi temu projektowi – mówił. Dodał, że nie wyobraża  sobie wspólnego kandydata na prezydenta Warszawy, który nie wywodziłby się z Platformy Obywatelskiej. „Platforma jest bardzo mocna w samorządach historycznie” – podkreślił.

Źródło: polskieradio.pl


bg Image