siemoniak7.png

"Przede wszystkim proponujemy inną wizję niż obecnie rządzący. Chcemy pokazać, że Polska może być europejska, może się opierać na demokracji lokalnej, Polska może się opierać na przedsiębiorczości" - powiedział w programie "Sygnały dnia" Tomasz Siemoniak, wiceprzewodniczący Platformy Obywatelskiej.

"Sądzę, że pierwszy czas po porażce PiS-u to będzie wielka naprawa błędów takich jak sprawy Konstytucji, sprawy pozycji Polski za granicą, bezpieczeństwa Polski" - wskazał w rozmowie z Wojciechem Dąbrowskim.

Pytany o aktywność Platformy Obywatelskiej powiedział, że "w Platformie nikt nie składa broni, nie ma nastroju porażki". "Jest nastrój determinacji do tego, żeby następne wybory wygrać" - podkreślił. "Myślę, że takiej autorefleksji i determinacji nie można nam odmówić" - dodał.

Odnosząc się do kwestii reprywatyzacji w Warszawie polityk przypomniał, że "w zeszłym roku została przegłosowana w Sejmie mała ustawa reprywatyzacyjna, która uporządkowała własność, jeśli chodzi o nieruchomości publiczne - szkoły, przedszkola, ośrodki zdrowia".

"Przedstawiliśmy projekt dużej ustawy reprywatyzacyjnej po to, żeby te problemy uporządkować. Nikt nie mówi, że władze Warszawy nie są odpowiedzialne za to, co się wydarzyło, natomiast myślę, że dla wyborców też jest ważne to, co się dzieje teraz, i to, co chce się zrobić dla naprawy tej sytuacji" - zwrócił uwagę.

Odpowiadając na pytanie o działalność Komitetu Obrony Demokracji wskazał, że KOD "na pewno musi znaleźć nową formułę swojej aktywności". "Platforma zawsze wspierała KOD, byliśmy obecni na manifestacjach KOD-u. Natomiast założyciele Komitetu z góry uznali, że nie będzie to partia polityczna, tylko to będzie taki ruch społeczny demonstrujący. Więc wydaje mi się, że tę swoją rolę w 2016 roku i pod koniec zeszłego bardzo dobrze odegrał, to były manifestacje, które przynosiły duży sukces czy też manifestacja, którą organizowała Platforma 7 maja wspólnie z KOD-em to była chyba największa od lat tego typu manifestacja" - przypomniał.

Źródło: polskieradio.pl


bg Image