schetyna8.png

„Dziwię się też, że Mateusz Morawiecki w taki otwarty sposób przyjmuje tak wiele kompetencji, bo to jest wielka odpowiedzialność” - powiedział przewodniczący Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna w programie "Gość Radia ZET". 

Przewodniczący wyraził zdziwienie sytuacją, w której premier rządu otrzymał drugiego premiera, który ma większe, czy nawet porównywalne kompetencje. „Obecnie mamy w Polsce dwóch premierów, a premier Beata Szydło udaje, że jest z tej sytuacji zadowolona - mówił. 

W rozmowie z Konradem Piaseckim Grzegorz Schetyna podkreślił, że nie jest w stanie sobie wyobrazić, żeby „Mateusz Morawiecki ogarniał to wszystko, co mu dzisiaj podlega”. „To jest niemożliwe, żeby robiła to jedna osoba. Mówię z pełną odpowiedzialnością, bo byłem w rządzie przez trzy lata i wiem, jak to wygląda” - zaznaczył.

Polityk przypomniał, że już kilka tygodni temu zwrócił uwagę, że rząd Prawa i Sprawiedliwości jest jak grupa rekonstrukcyjna. „Ktoś inny ma wpływ na polityczne decyzje, ale nie bierze za to politycznej odpowiedzialności” - zauważył. Z kolei „prezydent nie ma wpływu na rząd, nawet tego konstytucyjnego” na to, że jest zmieniana struktura rządu powoływany drugi nadwicepremier.

Przewodniczący Pytany o powołanie gabinetu cieni przez Platformę Obywatelską zapowiedział, że „gabinet cieni zostanie zaprezentowany pod koniec miesiąca".

Cała rozmowa: radiozet.pl


bg Image