kierwinski1.2.png

"Teraz mamy okres promocji hitu, który chcemy zaprezentować 2 października" - powiedział w "Kwadransie Politycznym" Marcin Kierwiński nawiązując do Konwencji Programowej Platformy Obywatelskiej, która odbędzie się w Gdańsku.

"Odbyliśmy ponad 20 konwencji regionalnych, rozmawialiśmy z ludźmi o programie - to nie jest program o którym mówiliśmy tylko w studiach telewizyjnych. Polacy wskazywali na co powinniśmy zwrócić uwagę, jakie są ich problemy. To pokazuje, że Platforma Obywatelska i Grzegorz Schetyna wykonali gigantyczną pracę" - zaznaczył.

Marcin Kierwiński odniósł się także do planowanej rekonstrukcji rządu i działań Antoniego Macierewicza jako ministra obrony narodowej.

"Taka jest rola opozycji, żeby pokazywać co źle robią rządzący. Jeżeli chodzi o skalę destrukcji wokół siebie, minister Macierewicz i minister Zalewska są liderami tego rządu" - zauważył polityk. "To, że Antoni Macierewicz tworzy sobie nowy rodzaj sił zbrojnych i podporządkowuje go bezpośrednio cywilnemu nadzorowi nad armią, to do tej pory, przez 26 lat, było niespotykane" - zasygnalizował członek sejmowej Komisji obrony narodowej.

Źródło: tvp.info


bg Image