neumann1.png

"Prezydent Warszawy zapowiada powołanie komisji i audytu, który sprawdzi wszystkie reprywatyzacje. Spodziewam się zmian personalnych, żeby usprawnić ten proces" - powiedział w audycji "Poranna rozmowa" przewodniczący Klubu Parlamentarnego Platforma Obywatelska Sławomir Neumann.

Polityk zwrócił uwagę, że Hanna Gronkiewicz-Waltz została "wprowadzona w błąd przez urzędników". "Chcemy ją wspierać w wyjaśnieniu tej sprawy. Ludzie oczekują szybkich efektów pracy audytorów" - dodał. Pytany o referendum w sprawie odwołania Hanny Gronkiewicz-Waltz wskazał, że "jeżeli komuś naprawdę zależy na wyjaśnieniu całej tej sprawy reprywatyzacyjnej" to "referendum dzisiaj tylko przecina ten proces wyjaśniania".

Komentując rozpoczęcie prac komisji śledczej ds. Amber Gold i ewentualne przesłuchanie premiera Donalda Tuska wskazał, że Tusk "to jest pewna obsesja PiS-u". "Chcieliby go pewnie przycisnąć do muru i pokazać Polakom, że mogą się na nim wyżyć" - mówił.

Odnosząc się do poniesienia wieku emerytalnego przez Platformę Obywatelską Sławomir Neumann podkreślił, że "to kwestia odpowiedzialności za państwo". "Podnieśliśmy wiek emerytalny nie dlatego żeby zrobić przykrość Polakom, ale tego wymaga stan gospodarki i demografii" - mówił. Zaznaczył, że "kłamstwem jest mówienie ludziom, że mogą pracować krócej, a mieć większą emeryturę".

Źródło: rmf24.pl


bg Image