schetyna2.png

"To, co robi PiS jest kompletnie nieodpowiedzialne, bo to jest naprawdę bardzo poważne uderzenie w budżet, to jest rujnowanie bezpieczeństwa przyszłości następnych pokoleń" - powiedział przewodniczący Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna w programie "Gość Radia ZET", odnosząc się m.in. do planów obniżenia wieku emerytalnego przez PiS. Wyjaśnił, że PO będzie "rozmawiać ze związkami zawodowymi czy staż pracy można postawić obok 67 lat". Podkreślił, że Platforma jest w tej kwestii "elementarnie racjonalna".

Odnosząc się do kwestii reprywatyzacji w Warszawie przewodniczący zwrócił uwagę "jak zachowuje się opozycja w radzie miasta" i zauważył, że "nie chce powołać komisji, która ma sprawdzić zewnętrznym audytem, jaka była sytuacja". Zaznaczył również, że to Hanna Gronkiewicz-Waltz "ma w rękach dzisiaj klucz wyjaśnienia tej kwestii i to ona musi pokazać inicjatywę". "A my ją będziemy w tym wspierać" - dodał. Zwrócił uwagę, że "warszawiacy akceptują Hannę Gronkiewicz-Waltz, jako prezydenta i to, co zrobiła dla Warszawy przez ostatnie dziesięć lat". 

Pytany o rozpoczęcie prac komisji śledczej ds. Amber Gold i ewentualne przesłuchanie premiera Donalda Tuska wskazał, że patrząc na "komisję, jej skład i te emocje" widać, że "one są po to żeby uderzyć w Tuska i w jego rodzinę, a nie po to żeby wyjaśnić tę sprawę". Dodał, że "to po prostu hucpa polityczna".

Źródło: radiozet.pl


bg Image