siemoniak3.1.png

"Zwracam uwagę na zapowiedź ujawnienia w Internecie wszystkich dokumentów związanych z reprywatyzacją z ostatnich lat, tak, żeby każde nazwisko, każdy adres, każda kwota była wiedzą opinii publicznej" - powiedział w "Sygnałach dnia" wiceprzewodniczący Platformy Obywatelskiej Tomasz Siemoniak.

Nawiązując do audytu w sprawie reprywatyzacji gruntów warszawskich podkreślił, że "firma będzie wyłoniona w drodze konkursu". "Chodzi o to, żeby to byli najwyższej klasy zawodowcy, którzy swym autorytetem potwierdzą, co się rzeczywiście tutaj działo, którzy pozwolą opinii publicznej ocenić sytuację" - wyjaśnił.

Tomasz Siemoniak pytany o rezygnację Hanny Gronkiewicz-Waltz z kandydowania na prezydenta Warszawy podkreślił, że pani prezydent  zapowiedziała to "już po ostatnich wygranych wyborach dwa lata temu". Dodał, że "na pewno Platforma będzie mieć bardzo mocnego kandydata".

W rozmowie z Piotrem Goćkiem odniósł się także do planu modernizacji technicznej polskiej armii na lata 2017–2022, który ma być ogłoszony 15 września. Tomasz Siemoniak wyraził nadzieję, że "minister Macierewicz i jego zastępcy przestaną atakować poprzedników" i "zajmą się w końcu realizacją modernizacji". "Niech nadejdzie czas decyzji, a nie czas gadania, bo na razie mamy kilka miesięcy gadania i tak naprawdę zahamowania modernizacji" - zauważył.

Źródło: polskieradio.pl


bg Image