neumann6.1.png

- Do dymisji mogą się podać od prezydenta przez premier, po większość ministrów. Za grube, prawdziwe rzeczy, które prędzej czy później skończą się przed Trybunałem Stanu - powiedział w programie "Graffiti" przewodniczący Klubu Parlamentarnego Platforma Obywatelska Sławomir Neumann, odnosząc się do apeli polityków PiS o dymisję prezydent Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz. Zaznaczył, że "dobrze byłoby, żeby zaczęli od siebie i zdymisjonowali tych wszystkich, którzy dzisiaj łamią prawo w Polsce, łamiąc polska konstytucję, nie publikując wyroków czy nie zaprzysięgając trzech dobrze wybranych sędziów".

Przewodniczący przypomniał, że władze Warszawy zleciły audyt sprawy reprywatyzacji. Podkreślił, że "jeśli w audycie będzie jakikolwiek zarzut, lub jeśli ktoś złamał prawo, to nie będzie litości i sprawa będzie kierowana do prokuratury". "Pani prezydent dość radykalnie zaczęła czyścić sprawy reprywatyzacji. Być może za późno" - powiedział.

Sławomir Neumann zapowiedział, że Platforma Obywatelska na początku września przedstawi projekt ustawy reprywatyzacyjnej. "Projekt jest gotowy od jakiegoś czasu. Musimy go skorygować o najnowsze dane. Będziemy przekonywać inne kluby parlamentarne by nad nim poważnie pracować" - poinformował.

Źródło: polsatnews.pl


bg Image