Multithumb found errors on this page:

There was a problem loading image 'images/kppo3/wmediach/neumann.png'
There was a problem loading image 'images/kppo3/wmediach/neumann.png'
neumann.png

- Dzisiaj potrzebna jest poważna rozmowa na temat ochrony zdrowia z pewną perspektywą kilkudziesięcioletnią związaną z demografią. Starzejąc się potrzebujemy coraz więcej usług zdrowotnych i coraz droższych usług zdrowotnych. Musimy się zastanowić, jak te usługi zabezpieczyć Polakom - powiedział przewodniczący Klubu Parlamentarnego Platforma Obywatelska Sławomir Neumann w programie "Graffiti".

Polityk wskazał, że zapowiadana przez ministra zdrowia likwidacja NFZ dotyczyć może jedynie "zmiany tabliczek". Przestrzegł, że nie będzie to niezależna instytucja, tylko jednostka podległa wojewodom.

- To zwykłe oszukiwanie pacjentów, którzy mogą myśleć, że od tego przybędzie w systemie pieniędzy, będą krótsze kolejki, a od tego nic się nie zmieni - zauważył Sławomir Neumann. - Będzie kilka osób, które będzie można wyrzucić i przyjąć swoich i to cała reforma, którą proponuje premier Szydło - przestrzegł Sławomir Neumann.

Polityk odniósł się również do sporu o odczytanie apelu smoleńskiego podczas obchodów 72. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. - Próby narzucenia apelu smoleńskiego 1 sierpnia, w rocznice wybuchu Powstania Warszawskiego jest czymś co obraza pamieć i bohaterstwo powstańców, ale tez obraża pamięć katastrofy smoleńskiej - podkreślił przewodniczący. - To są rzeczy, których nie należy łączyć. Powstańcy wyraźnie powiedzieli, że nie życzą sobie apelu - przypomniał.

Źródło: polsatnews.pl 


bg Image