schetyna3.1.png

- To jest klasyczny symbol fałszu pisowskiego i oszustwa wyborczego. W kampanii wyborczej kandydatka na premier Beata Szydło mówiła, że polityka będzie przyzwoita, że będzie tanio - przypomniał przewodniczący Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna, odnosząc się do ustawy autorstwa PiS, podwyższającej pensje rządzących.

 - Trzeba o tym powiedzieć w kampanii wyborczej, na tym polega przyzwoitość - zwrócił uwagę. - Oszukiwali w kampanii wyborczej i dzisiaj udają, że się nic nie stało - mówił przewodniczący.

- Po zniszczeniu służby cywilnej, po skoku na spółki Skarbu Państwa, po lądowaniu w ministerstwach proszę mi pokazać jednego eksperta, który został wiceministrem w jakimś ministerstwie, nie działacza pisowskiego lub jego rodzinę - zauważył.

Grzegorz Schetyna pytany o ewentualne kandydowanie Donalda Tuska na urząd prezydenta Polski podkreślił, że "Tusk jest naturalnym kandydatem przeciwko Dudzie". - Może się to nie podobać Petru lub innym, ale ktoś racjonalnie patrzący na politykę widzi, że tylko powszechnie akceptowana osoba może stanąć przeciw Dudzie - dodał.

Źródło: tokfm.pl


bg Image