grabiec3.png

- Chcielibyśmy, żeby za trzy lata, kiedy Donald Tusk wróci do Polski, startował w wyborach prezydenckich. Ma predyspozycje i kompetencje – powiedział w programie „Rzecz o polityce” Jan Grabiec, rzecznik prasowy Platformy Obywatelskiej.

Poseł zaprzeczył, by doszło do uzgodnień między przewodniczącym Platformy Obywatelskiej Grzegorzem Schetyną a przewodniczącym Rady Unii Europejskiej Donaldem Tuskiem, by były przewodniczący PO startował w wyborach prezydenckich. - Schetyna premierem, Tusk prezydentem - do tego dążymy - tłumaczył Jan Grabiec.

Na pytanie o osobę premier Ewy Kopacz rzecznik odpowiedział, że  „za kierownicą może siedzieć tylko jeden kierowca i Ewa Kopacz z całą pewnością to rozumie”. Jan Grabiec podkreślił rolę jaką odgrywa Ewa Kopacz w Platformie Obywatelskiej.

- Jesteśmy gotowi do rozmów z .Nowoczesną  o wspólnych listach w wyborach samorządowych, jeśli sytuacja będzie tego wymagała. Ale to jeszcze nie pora, dziś nie ma wyborów, rozmawianie o tym teraz to najlepsza droga do tego, by się pokłócić – poinformował poseł. Zaznaczył, że „opozycja powinna ze sobą blisko współpracować, ale jak blisko - to zależy od ordynacji”. - Jeśli będzie obowiązywała ordynacja większościowa, to na zasadzie - albo się dogadamy, albo wygra PiS – dodał.

Źródło: rp.pl


bg Image