Multithumb found errors on this page:

There was a problem loading image 'images/kppo3/wmediach/neumann.png'
There was a problem loading image 'images/kppo3/wmediach/neumann.png'
neumann.png

- Ewa Kopacz jest pierwszą wiceprzewodniczącą i nie ma pomysłów żeby wykluczyć ją z Platformy Obywatelskiej – powiedział w rozmowie z Krzysztofem Grzybowskim przewodniczący Klubu Parlamentarnego Platforma Obywatelska Sławomir Neumann.

- Pracujemy ciężko w terenie i odbudowujemy Platformę - nie szukałbym problemów na siłę – zwrócił uwagę przewodniczący. Sławomir Neumann zauważył, że „część dziennikarzy próbuje znaleźć rysy i podziały w Platformie”, których w rzeczywistości nie ma.

Gość „Polityki przy kawie” odniósł się również do osoby Donalda Tuska na stanowisku przewodniczącego Rady Europejskiej podkreślając, że „to Polsce szczególnie powinno zależeć na tym, żeby Donald Tusk został wybrany na drugą kadencję”. - Zważając na zmiany, jakie będą następować w Unii Europejskiej po Brexicie, „niezmiernie ważne jest, żeby polski głos ustami Donalda Tuska był także prezentowany” – zasygnalizował polityk. Sławomir Neumann zapowiedział także, że jeśli Donald Tusk będzie chciał wrócić do polskiej polityki i „wystartować w wyborach prezydenckich, to Platforma go poprze i będzie robiła wszystko, by te wybory wygrał”.

Sławomir Neumann był również pytany o zapowiedź Komisji Weneckiej w sprawie zbadania ustawy o Trybunale Konstytucyjnym autorstwa Prawa i Sprawiedliwości, przed procedowaniem jej w Senacie. – Komisja Wenecka zajmuje się Polska dlatego, że polski rząd premier okłamuje instytucje europejskie – wskazał. Przewodniczący wyraził zaniepokojenie, że ustawa nie rozwiązuje sytuacji związanej z Trybunałem Konstytucyjnym, a w dalszym ciągu paraliżuje jego prace.

Źródło: tvp.info

 

 


bg Image