schetyna4.png

- Prezydentowi Dudzie życzę dobrej rozmowy z prezydentem Obamą i dobrych argumentów, żeby wytłumaczyć dlaczego nie przyjął ślubowania od trzech prawidłowo wybranych sędziów i jaki jest jego jako prawnika stosunek do Trybunału Konstytucyjnego i polskiej praworządności - powiedział w "Jeden na Jeden" przewodniczący Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna odnosząc się do zaplanowanego na piątek spotkania prezydenta Polski z prezydentem Stanów Zjednoczonych.

Grzegorz Schetyna dodał, że "to nie będzie przyjemna rozmowa dla prezydenta Dudy".

- Działania w Sejmie są kompromitujące, cały świat będzie oglądać tę hucpę wczorajszą, że pod osłoną nocy, a właściwie pod osłoną meczu, łamie się procedury demokratyczne w polskim parlamencie. To wstyd - zaakcentował przewodniczący Platformy Obywatelskiej.

Polityk odniósł się także do listu posła Stanisława Huskowskiego do parlamentarzystów Platformy Obywatelskiej, w którym krytycznie wyraża się o działaniach przewodniczącego Platformy Obywatelskiej na Dolnym Śląsku.

- Takie wypowiedzi szkodzą PO i budują jej zły obraz. On nie rozumie polityki w tym wymiarze. Nie zna faktów, czy je przeinacza. PO wróciła do koalicji w sejmiku wojewódzkim na Dolnym Śląsku, po kilku miesiącach, w wyniku turbulencji i zdarzeń, które już są historią - mówił Grzegorz Schetyna.

Przewodniczący Platformy Obywatelskiej podkreślił, że "to jest ważne, że politycy na Dolnym Śląsku potrafili zbudować taki powrót". - Uważam, że wprowadzanie dodatkowych elementów, pokazywanie, że jest jakaś wojna w tym kontekście jest absurdalne. I ktoś, kto robi takie rzeczy, szkodzi przecież nie mi, ale Platformie jako całości - wskazał polityk.

- Stanisław Huskowski zbyt emocjonalnie przyjmuje pewne rzeczy. Do polityki trzeba mieć dystans i patrzeć na sytuację właśnie z takim emocjonalnym dystansem. Nie można się w nią angażować zupełnie bez racjonalności - relacjonował Grzegorz Schetyna.

Przewodniczący Platformy Obywatelskiej dodał, że "jeżeli fakty są jakie są, to się z nimi nie dyskutuje". - Jeżeli nie ma koalicji z PiS, to po prostu jej nie ma. I nie można wokół plotek, czy złych języków, czy złych emocji budować koncepcji na różnice w polityce wewnętrznej. Jestem odpowiedzialny za całą PO, także za tak czasami nieprzemyślane wypowiedzi jak posła Huskowskiego, bo one Platformie szkodzą i budują jej zły obraz - wskazał Grzegorz Schetyna.

Grzegorz Schetyna odnosząc się do kwestii postawienia przed komisją śledczą ds. Amber Gold Donalda Tuska powiedział, że ma "nieodparte wrażenie, że ta komisja jest tylko po to, aby upokorzyć Donalda Tuska, aby to był festiwal ataku i politycznej zemsty". - To się wyczuwa we wszystkich rozmowach i wypowiedziach polityków PiS. To jest polityczna zemsta, wskazaną osobą w którą trzeba trafić i uderzyć jest Donald Tusk – zaznaczył przewodniczący Platformy Obywatelskiej.

Źródło: tvn24.pl


bg Image