grabiec2.png

- To jest demontaż i likwidacja OFE. Można się zastanawiać, czy to nacjonalizacja w stylu bolszewickim, czy jakimś bardziej cywilizowanym, to zależy od tego, kto będzie tymi składkami zarządzał - powiedział w "Poranku Radia RDC" rzecznik Platformy Obywatelskiej Jan Grabiec. Polityk dodał, że "te zmiany oznaczają spore kłopoty".

- Na emeryturach zależy wszystkim Polakom, tymczasem coś wyrwało się podczas kongresu prezesowi Kaczyńskiemu i w poniedziałek rano premier Morawiecki próbował ratować sytuację - podkreślił Jan Grabiec.

Poseł zaakcentował, że to "koło ratunkowe cięższe od wody, które zdaje się ciągnąć PiS na dno".

- 140 mld zł pozostało w OFE, z tej kwoty 35 mld zł ma być zabrane tym, którzy te składki odkładają w OFE i przekazane właściwie do dyspozycji rządu. Nikt nie ukrywa, że budżet na przyszły rok się nie dopina, że brakuje środków na 500 plus, w związku z tym trwa w rządzie gorączkowe poszukiwanie zabezpieczenia finansowego tych przyszłorocznych wydatków - mówił Jan Grabiec. Wskazał ,że "dług państwa będzie mniejszy, ale wiadomo, że PiS-owi właśnie brakuje około 30 mld zł na wypłatę 500 plus".

Źródło: rdc.pl


bg Image