siemoniak2.png

- Antoni Macierewicz to zły minister obrony i nie powinien tej funkcji sprawować - mówił w "Poranku radia TOK FM" wiceprzewodniczący Platformy Obywatelskiej Tomasz Siemoniak.

Polityk odnosząc się do sprawy wysłania polskich wojsk do Iraku i Kuwejtu powiedział, że "politycy PiS, a w szczególności Antoni Macierewicz nie rozumieją ciężaru sprawy, jaką na siebie biorą i podchodzą do niej z niezwykłą lekkością".

- Zupełnie nic nie usprawiedliwia momentu, w jakim się tę decyzję ogłasza - podkreślił wiceprzewodniczący.

Tomasz Siemoniak zaznaczył, że „błędem jest wysłanie F16 na misję”. - To nie jest misja NATO. Jesteśmy obecni bardzo silnie w Afganistanie od kilku lat. Jesteśmy w Kosowie - też w czołówce państw. Naprawdę, nie musimy mieć kompleksów w tym względzie. Udzielaliśmy pomocy humanitarnej, udzieliliśmy pomocy w innych formach. Żadna debata publiczna w tej tak poważnej kwestii się w Polsce nie odbyła - wyjaśnił. Zauważył, że „mamy pierwszy raz sytuację taką, gdy bez konsensusu jest forsowane jakieś rozwiązanie”.

Polityk mówił, że nie wysłałby wojsk na misję przeciw islamistom. - Sprawa była od września 2014 r. na stole. Mogliśmy taką decyzję podjąć, ale jej nie podjęliśmy. Świadomie uznaliśmy, że nie chcemy się w to angażować bardziej niż politycznym poparciem. Po doświadczeniach Polski na misjach m.in. w Iraku i Afganistanie polscy politycy powinni ostrożnie i z wielkim namysłem podejmować takie decyzje - dodał.

Źródło: tokfm.pl


bg Image