kierwinski1.3.png

- Jeśli nie będziemy dbali o jakość stanowionego prawa, to konsekwencje będą odczuwalne długoterminowo - powiedział w programie "Graffiti" poseł Marcin Kierwiński. - Wizerunek Polski na arenie międzynarodowej cierpi - dodał.

Uzasadniając wniosek Platformy Obywatelskiej o wotum nieufności wobec ministra obrony narodowej poseł zauważył, że "główny tropiciel układów w Polsce okazuje się zamieszany w dziwny układ z byłym TW, z boku funkcjonują osoby, które maja kontakty z rosyjskimi służbami". - To kwestie, które należy wyjaśnić. Oczekuję od polityków PiS i premier Szydło, że zajmą się tą sprawą - podkreślił.

Marcin Kierwiński wyjaśnił, że "druga kwestia to wysyłanie polskiego kontyngentu na wojnę z ISIS". - Tryb podejmowania tej decyzji i to, że się dowiadujemy o tym z konferencji prasowej Antoniego Macierewicza, a potem dopiero jest uruchamiana oficjalna ścieżka uzyskiwania zgody prezydenta, to pokazuje, że ministerstwo nie działa - relacjonował. 

- Słyszę od polityków PiS, ze będziemy wspierać naszych sojuszników z NATO, a misja przeciw ISIS nie jest misja NATO i ONZ - wyjaśnił.


bg Image