kierwinski1.2.png

- Platforma Obywatelska jest największą partią opozycyjną i tak naprawdę jedyną partią, która ma potencjał, aby odsunąć w przyszłości PiS od władzy - powiedział Marcin Kierwiński w programie "Sygnały dnia".

Opowiadając na pytanie o rzekomy konflikt w Platformie poseł przypomniał, że "zarówno Grzegorz Schetyna, jak i pani premier Ewa Kopacz współpracują ze sobą od wielu lat". - Myślę, że zarówno Grzegorz Schetyna, jak i Ewa Kopacz dostrzegają potrzebę współpracy dla dobra Platformy Obywatelskiej i dla dobra tak naprawdę całej opozycji w Polsce - dodał.

Nawiązując do współpracy w Komitetem Obrony Demokracji Marcin Kierwiński wyjaśnił, że "płaszczyzna do rozmowy jest, ale to, że będziemy współpracowali, że chętnie angażujemy się w to, co robi KOD, nie oznacza wchodzenia do nowego bytu politycznego".

- Platforma Obywatelska jest partią, która ma struktury w całym kraju i wielu członków Platformy Obywatelskiej angażuje się w działania KOD–u - wskazał w rozmowie z Piotrem Goćkiem. - KOD jest ruchem obywatelskim, Platforma jest partią polityczną, która jest także partią obywatelską, więc naturalna jest ta współpraca - dodał.

Pytany o powrót Donalda Tuska do Platformy Obywatelskiej Marcin Kierwiński podkreślił, że "jeżeli Donald Tusk zdecyduje się wrócić do polskiej polityki, na pewno będzie blisko Platformy". 

Cała rozmowa: polskieradio.pl


bg Image