schetyna4.png

- Jeśli ktoś chce budować nową PO razem z nami to zapraszam, ale jeśli ktoś ma inny pomysł na polityczne życie, to nie można być trochę tu trochę tam - poza PO - podkreślił w "Salonie Politycznym Trójki" przewodniczący Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna.

W rozmowie z Beatą Michniewicz polityk wyjaśnił, że po ośmiu latach sprawowania rządów partia przechodzi swoisty "remanent". - Trwa audyt w całym kraju w PO. Jego zapisy i ustalenia są realizowane - podkreślił Grzegorz Schetyna.

- Jeżeli ktoś nie płaci składki dłużej niż pół roku, stawia się poza PO, to coś normalnego - powiedział. - Po audycie w partii zostaną ci, którzy chcą w niej być i będą mogli otwierać się na nowe środowiska - dodał.

Przewodniczący nawiązał także do nowego programu Platformy Obywatelskiej i współdziałania w Komitetem Obrony Demokracji. - Zakręcimy zdecydowanie ciepłą wodę i będziemy mieli ofensywny program - wskazał Grzegorz Schetyna.

- Musimy myśleć jak naprawić Polskę kiedy PiS ją odda. Tylko dobra współpraca opozycyjna może dać sukces - podkreślił.

Zaznaczył, że "relacje z KOD-em nadal są bardzo dobre". - Wspieramy się i na poziomie warszawskim i regionalnym. Jesteśmy obok siebie, razem pracujemy - relacjonował.

Źródło: polskieradio.pl


bg Image