grabiec3.png

- Język, którym posługuje się Komisja Europejska, jest językiem dyplomacji i oznacza mniej więcej tyle, że KE jest od pięciu miesięcy oszukiwana przez polski rząd, że jest już blisko porozumienia - mówił w programie „Gość poranka” w TVP Info Jan Grabiec, rzecznik Platformy Obywatelskiej nawiązując do krytycznej opinii Komisji Europejskiej na temat praworządności w Polsce. Polski rząd został negatywnie oceniony za brak postępów ws. rozwiązania kryzysu konstytucyjnego.

- Polski rząd obiecuje od pięciu miesięcy, że ureguluje praworządność w Polsce, a nawet tak podstawowa rzecz jak przestrzeganie własnej konstytucji leży poza zasięgiem jego możliwości - zwrócił uwagę.

Jak zauważył Jan Grabiec, „mijają kolejne tygodnie, kolejne miesiące i nic się nie dzieje”. - Nie ma żadnych inicjatyw ze strony rządu i prezydenta, żeby uregulować sytuację prawną w Polsce. I to chyba po tych pięciu miesiącach zniecierpliwiło Komisję Europejską - wskazał polityk.

Poseł ironizował, że rzecznik rządu ma rację, gdy mówi, że opinia KE nic nowego nie wnosi, ponieważ „ona rzeczywiście tylko stwierdza fakty, o których my, Polacy, wiemy od dawna”.

Źródło: tvp.info


bg Image