schetyna7.png

- Muszą być konkretne decyzje i zmiana stanowiska rządu polskiego. To jest najważniejsze - powiedział przewodniczący Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna w programie "Jeden na jeden", nawiązując do działań PiS wokół Trybunału Konstytucyjnego.

- Jesteśmy zakładnikami słów, które pojawiają się w różnym kontekście przy różnych akcentach, ale one niczego nie zmieniają - zauważył. - Na razie żadnej zmiany ze strony PiS nie widzę, więc musimy się liczyć z tym, że komisja w dalszym ciągu będzie prowadzić swoją pracę i to jest szkodliwe dla Polski - wskazał. Grzeogrz Schetyna zaznaczył, że"sytuacja jest dalej kryzysowa, bo doprowadził do tego polski rząd, Jarosław Kaczyński i prezydent".

Relacjonował, że w rozmowie z wiceprzewodniczącym KE Fransem Timmermansem przekazał, że opozycja jest gotowa na rozwiązanie kryzysu, ale inicjatywa musi wyjść ze strony Prawa i Sprawiedliwości.

Polityk odniósł się do współdziałania Platformy Obywatelskiej i Komitetu Obrony Demokracji. - Nie ma i nie będzie wojny między PO i KOD-em. Niezbędna jest współpraca i taką deklaruję - wyjaśnił Grzegorz Schetyna. - Chodzi o to, żeby potrafić ze sobą rozmawiać i żeby nabierać doświadczeń funkcjonowania w opozycji. (...) Musimy wyciągać wnioski i szukać porozumienia, a nie kłócić się między sobą - dodał.

Źródło: tvn24.pl


bg Image