kidawa-blonska.png

- Prawo i Sprawiedliwość musi wziąć odpowiedzialność za Polskę i wywiązać się ze swoich zobowiązań. Wcześniejsze wybory są niepotrzebne - podkreśliła w "Salonie politycznym Trójki" wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska.

Polityk odniosła się do współdziałania Platformy Obywatelskiej, Komitetu Obrony Demokracji oraz opozycji parlamentarnej i pozaparlamentarnej. Wskazała, że "sama niechęć do sprawowanych rządów przez Prawo i Sprawiedliwość to trochę za mało, aby połączyć się na trwałe". Zaznaczyła, że trzy i pół roku przed wyborami może się jeszcze wiele wydarzyć. - KOD to coś wyjątkowego. Możliwe, że kiedyś partia polityczna. Scena polityczna nie jest zabetonowana - powiedziała w rozmowie z Pawłem Lisickim.

Małgorzata Kidawa-Błońska nawiązała również do działań rządu PiS wobec Trybunału Konstytucyjnego. - Nie można ustawami sankcjonować łamania prawa. Brak publikacji wyroku i przyjęcia ślubowania jest łamaniem prawa. Mówiąc o wyrokach TK jako dokumencie historycznym jest ośmieszaniem TK - mówiła.

Źródło: polskieradio.pl


bg Image