grupiski2.png

- Jesteśmy największą partią opozycyjna w parlamencie. Budujemy nowy program, będziemy krok po kroku odbudowywać zaufanie. Gabinet cieni jest puenta dla naszego programu - mówił poseł Rafał Grupiński w programie „Polityka przy kawie”.

Poseł podkreślił, że Platforma Obywatelska koncentruje się "na obronie demokracji przed tym co robią politycy PiS", jednak "to nie tylko kwestia TK, ale również innych ustaw, które naruszają wolności obywatelskie". - Wyborcy chcieli zmiany, ale nie wiedzieli, ze będzie tak generalna i dotkliwa jeśli chodzi o prawa obywatelskie - wskazał.

Nawiązując do apelu Ryszarda Petru o przeprowadzenie przyspieszonych wyborów parlamentarnych poseł zasygnalizował, że "politycy nie powinni wysuwać żądań, które nie są do spełnienia". Przypomniał, że "Jarosław Kaczyński raz się zdecydował na przyspieszone wybory, zgodził się na to śp. prezydent Lech Kaczyński i na 8 lat stracił władzę w parlamencie".  - Na miejscu Ryszarda Petru, czy jakiegokolwiek innego polityka opozycji nie spodziewałbym się, że Jarosław Kaczyński zechce pójść na przyspieszone wybory - dodał.

Źródło: tvp.info


bg Image