rosati.png

- Źródłem sukcesu wyborczego PiS była wielka, oszukańcza manipulacja. Pociechą niech będzie to, że kłamstwo ma krótkie nogi, a rządy ufundowane na kłamstwie muszą upaść – powiedział poseł do Parlamentu Europejskiego Dariusz Rosati w „Gazecie Wyborczej”.

- Kluczem do sukcesu partii Kaczyńskiego było narzucenie wielu wyborcom fałszywego obrazu rzeczywistości. PiS narzucił nam narrację totalnej klęski, z której jedyne możliwe wyjście wiedzie przez zmianę władzy – zwrócił uwagę europoseł.

Dariusz Rosati zauważył, że "grając na silnych emocjach związanych ze strachem przed konkurencją i światem zewnętrznym, odwołując się do patriotycznej retoryki oraz cynicznie wykorzystując indywidualne kłopoty i rozczarowania poszczególnych ludzi, PiS narzucił nam narrację totalnej klęski, z której jedyne możliwe wyjście wiedzie przez zmianę władzy".

Nawiązując do założeń programowych PiS z kampanii wyborczej europoseł zaznaczył, że „nierealistyczne obietnice zweryfikowało życie”. - Po sześciu miesiącach sprawowania władzy rząd Beaty Szydło realizuje tylko jeden z obiecanych programów – 500 plus, a i to w okrojonym wymiarze - dodał. Poseł zasygnalizował, że „za skutki nieodpowiedzialnej polityki PiS zapłacimy wszyscy, a najbardziej młode pokolenie Polaków, którzy dziś cieszą się perspektywą 500 zł na dziecko”.

Źródło: wyborcza.pl

 


bg Image