neumann1.png

- My nie odżegnujemy się od rozmowy o zmianach - czy to w przyszłości w konstytucji, bo wiemy, że konstytucja wymaga przeglądu, to jest oczywiste, ale żeby rozpocząć o tym poważną rozmowę, to my uważamy, że najpierw musimy przywrócić normalność i porządek w Polsce, prawo w Polsce. Żeby to zrobić, trzeba opublikować wyrok TK z 9 marca - zaznaczył przewodniczący Klubu parlamentarnego Platforma Obywatelska Sławomir Neumann w programie "Kontrwywiad" RMF FM.

- Możemy się za parę miesięcy obudzić, kiedy rząd dalej będzie trwał w wojnie z Trybunałem, a Komisja Europejska zacznie nakładać na Polskę sankcje" i za to "najgorsze rozwiązanie" będzie odpowiedzialny PiS - przestrzegał w rozmowie z w Konradem Piaseckim.

- Rząd dostał jasny, czytelny przekaz: macie opublikować wyrok, macie zaprzysiąc trzech sędziów, tak jak wam zaleciła Komisja Wenecka - powiedział nawiązując komunikatu Komisji Europejskiej, która dała Polsce czas do poniedziałku na podjęcie działań zmierzających do usunięcia zastrzeżeń dotyczących Trybunału Konstytucyjnego wskazując, że jeśli do tego dnia to się nie stanie przyjęta zostanie opinia dotycząca praworządności w naszym kraju.

- Tutaj nie ma powodu, żebyśmy razem z rządem siadali i drapali się po głowie, gdzie ten wyrok opublikować - dodał. 

Poseł zwrócił uwagę, że "parlament jest miejscem, gdzie można szukać jakiegoś porozumienia i znaleźć miejsce, gdzie wypracuje się pewien kompromis na przyszłość". - I my nie odżegnujemy się od rozmowy o zmianach - czy to w przyszłości w konstytucji, bo wiemy, że konstytucja wymaga przeglądu, to jest oczywiste, ale żeby rozpocząć o tym poważną rozmowę, to my uważamy, że najpierw musimy przywrócić normalność i porządek w Polsce, prawo w Polsce - podkreślił. - Żeby to zrobić, trzeba opublikować wyrok TK z 9 marca - dodał.

- Mam dzisiaj wrażenie, że część koleżanek i kolegów z PiS uważa, że jak ma się legitymację PiS, to prawo nie musi ich obowiązywać. A obowiązuje nas wszystkich - wskazał Sławomir Neumann.

Źródło: rmf24.pl


bg Image