schetyna3.1.png

- To jest zupełnie nowy etap w historii Platformy. Jestem jej przewodniczącym dopiero od kilkunastu tygodni. Moim celem jest aby to Platforma cały czas była liderem opozycji i zrobię wszystko, aby tak się stało - powiedział przewodniczący Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna w rozmowie z Anną Wojciechowską i Pawłem Siennickim.

Polityk odniósł się do sposobu sprawowania władzy przez PiS i rozwiązań politycznych, które wprowadzają w życie. - W kampanii wielokrotnie przywoływaliśmy dokumenty programowe PiS, projekt ich partyjnej, łamiącej europejskie standardy konstytucji... Dziś łamane jest prawo, deptana jest polska konstytucja, degradowana jest pozycja Polski w Europie i w świecie - powiedział przewodniczący.

- Można zakłamywać rzeczywistość i mówić, że to jest normalny etap przejmowania władzy. Ale to nie jest normalne. To jest ewenement w historii demokratycznych krajów. Ta polityka powoduje wymierne straty. Nie dla PiS. Tylko dla całej Polski, dla wszystkich Polek i Polaków - także dla wyborców PiS - podkreślił. - Zwróćmy uwagę, że ludzie głosujący na PiS nie wiedzieli przecież, że wybierają zamach na Trybunał Konstytucyjny - dodał.

Polityk odniósł się także do współpracy Platformy Obywatelskiej z Komitetem Obrony Demokracji. - Z KOD współpracujemy, bo uważamy, że taka współpraca z każdym zresztą ruchem społecznym, który pomaga zwiększyć aktywność obywatelską jest dobra. Zbudowanie Polski aktywnej, Polski obywatelskiej - to dziś podstawa - wskazał Grzegorz Schetyna.

Nawiązując do zaprezentowanego przesz PiS w Sejmie raportu na temat rządów PO-PSL przewodniczący zaznaczył, że "te 8 lat to był wielki skok w rozwoju Polski".

Cała rozmowa: polskatimes.pl


bg Image