schetyna2.png

- Audyt rządów PO-PSL to absolutnie czyste polityczne działanie, mające odwrócić uwagę od najważniejszych problemów, czyli słabnącej pozycji rządu polskiego za granicą i problemów wewnątrz - powiedział w rozmowie z Moniką Olejnik przewodniczący Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna.

Przewodniczący podkreślił też, że audyt to reakcja na udany marsz opozycji sprzed paru dni, na brak pomysłów PiS, inicjatywy politycznej i sytuację zawieszenia, jeżeli chodzi o kryzys wokół Trybunału Konstytucyjnego. - To próba odwrócenia uwagi od najważniejszych sprawy Polski -zaznaczył.

Odpowiadając na pytanie w sprawie propozycji spotkania liderów partyjnych u marszałka Marka Kuchcińskiego, Grzegorz Schetyna zapowiedział, że jeżeli nie będzie sygnałów o zaprzysiężeniu trzech sędziów i opublikowaniu wyroku to nie ma sensu takie spotkanie. - To znowu będzie teatr a ci, którzy w nim uczestniczą są statystami, więc mogą się tylko skompromitować - wskazał.

- Jestem zwolennikiem współpracy ze wszystkimi partiami opozycyjnymi i zbudowania czegoś wspólnego, ale uważam, że ta współpraca powinna dojrzewać, powinna być programowa, powinna opierać się na zasadach, nie powinna wynikać tylko z tego, że wszyscy muszą być przeciwko PiS - poinformował Grzegorz Schetyna w odniesieniu do porozumienia „Równość, wolność, demokracja”.

Cała rozmowa: radiozet.pl


bg Image