trzaskowski.png

 - Wraz z przegrywanymi z powodu swojego dyletantyzmu bataliami o polskie sprawy, nastroje w PiS mogą się zradykalizować i łatwo może on przejść na pozycje antyeuropejskie - przestrzegał wiceprzewodniczący Klubu Parlamentarnego Platforma Obywatelska Rafał Trzaskowski w rozmowie z Tomaszem Walczakiem.

Odpowiadając na pytanie dlaczego Platforma Obywatelska nie poparła Janusza Wojciechowskiego na stanowisko członka Europejskiego Trybunału Obrachunkowego Rafał Trzaskowski podkreślił, że "nawet jeśli nie kandydowałby Janusz Wojciechowski, to stanowisko i tak trafiłoby w ręce Polaka". - A polskie kandydatury, gdzie była możliwość innego wyboru niż Polak, zawsze wspieraliśmy - łącznie z Ryszardem Czarneckim, który ubiegał się o stanowisko wiceszefa Parlamentu Europejskiego - zwrócił uwagę.

Komentując ewentualne poparcie PiS-u przy wyborze Donalda Tuska na szefa Rady Europejskiej polityk zauważył, że "nie mieliśmy przecież nigdy Polaka na tak ważnym stanowisku w strukturach UE i przez wiele najbliższych lat nie będziemy mieli, więc dobrze wspierać przedłużenie tej kadencji".

Źródło: se.pl


bg Image